win2: Πρόγραμμα excel για οικοδομικές άδειες και εγκρίσεις εργασιών δόμησης μικρής κλίμακας
Αποτελέσματα: 1 έως 15 από σύνολο 15

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. (επάνω) - Ανάρτηση #7
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το μέλος milt δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    21.06.2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    491
    Εύσημα

    έδωσε
    152
    έλαβε
    117
    Αρχεία

    Λήψεις
    120
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    κατάστημα με άδεια του 53 όπου στην κάτοψη το wc ήταν σε μια θέση και ο άνθρωπος ήθελε να το μετακινήσει.....για να γίνει αυτό ήθελε και ένα χώρισμα γυψοσανίδας και τα απαραίτητα υδραυλικά, τον στέλνω στην πολεοδομία να κάνει μια 48, δεν του το περνάνε και καλά γιατί ήθελε μικρής κλίμακας με τον όρο εσωτερικές διαρρυθμίσεις και αναγκαστικά πάω εγώ ο ίδιος.......

    αφού ξεπεράσαμε τον σκόπελο ότι μπορεί να γίνει Κατάστημα Υγειονομικού Ενδιαφέροντος χωρίς άδεια δόμησης, δηλαδή μετρήσαμε βάσει τετραγωνικών αν απαιτείται νέα θέση στάθμευσης, ήταν όμως μικρό και δεν έβγαινε καμία επιπλέον, αν και εδώ όπως έχουμε συζητήσει και αλλού είναι κάτι το οποίο δεν θα έπρεπε να ελέγχεται για τα καταστήματα προ του 85......

    λέμε να προχωρήσουμε λοιπόν στην μικρή κλίμακας και μετά μου άρχισε ο υπάλληλος το κατά πόσο θέλει ή δεν θέλει μελέτη υδραυλικών και άρα άδεια δόμησης γιατί του είπε ένας μηχανολόγος ότι αυτός δέχεται ότι δεν θέλει νέα μελέτη μόνο αν έχουμε μια μετακίνηση μέχρι 2 μέτρα............

    ΜΑ ΑΠΟ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ..................!!!!!!!!

    μετά άρχισε να μου λέει και για την καμινάδα κτλ....μα τι με νοιάζει τι θα κάνει ο ιδιοκτήτης με την καμινάδα...μπορεί να βάλει φίλτρα........

    έφυγα και απλά σφράγισα εγώ τα νέα σχέδια ότι είναι νόμιμα κτλ κτλ αφού μιλάμε για αστεία αλλαγή.......

    τι μπορείς να κάνεις σε τέτοιες περιπτώσεις....όταν δεν συνεννοείσαι με τίποτα.....

    ????????????????????????????????????????
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη milt : 15.01.2015 στις 14:45

Τα Δικαιώματα σας

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •